İstanbul Süzgeç Gideri Açma

TEL: 0212 625 17 24

İstanbul Süzgeç Gideri Açma

TEL: 0212 625 17 24
water-supply süzgeç tıkanıklığı açma Süzgeç Tıkanıklığı Açma water supply süzgeç tıkanıklığı açma Süzgeç Tıkanıklığı Açma water supply

Süzgeç Tıkanıklığı Açma

Süzgeçler banyon, bahçe, balkon ve bazı iş yerlerinde bulunan kirli suyun kanalizasyona doğru tahliye edilmesine yardımcı olan inşaat malzemesidir. Süzgeçlerden dökülen su giderden geri taşmalara sebep olabilir. Süzgeçlerin tıkanması suyun geri taşmasına sebep olmasının yanı sıra boru içerisinde de tıkanıklığa sebep olabilmektedir. Gider tıkandığında su geri taşabilir ve böylelikle alt katlarda bu sıkıntıyla karşılaşabilir.

Süzgeçlerde Tıkanıklığın Oluşmasındaki Etkenler

  • Balkonlarda inşaat kalıntısı veya ufak taş parçacıklarının boruda birikmesi,
  • Dışarıda bulunan süzgeçlerde rüzgarın etkisiyle yaprakların toplanması,
  • Banyo süzgecine bırakılan saç, kıl ve tüy gibi kalıntıların atılması,
  • Bahçe giderlerinde çamur, toprak ve taş parçacıklarının boruya kaçması,
  • Süzgeçlerden kum ve toprak birikmesi sonucunda su geri tepebilir,
  • İş yerlerinde bulunan giderlerde ise genelde bu borular ortak hatta bağlıdır, bu nedenle dökülen atıklar tek bir noktada birleşerek suyun tepmesine sebep olur,
  • süzgeç gideri tıkanmasısüzgeç giderinden su geri taşıyor

Süzgeçlerde suyun geri tepmesine neden olan problemler arasında en yaygını kumların ve toprakların boruya kaçmasıdır. Doğru filtreleme sistemine sahip süzgeç modelleriyle bu tıkanıklığı önlemeniz mümkündür ancak süzgecin etrafında çamur, toprak ve kum gibi pisliklerin boruya kaçması engellenmelidir.

Lokantalarda mutfak süzgeçlerinde tıkanıklık sorunları ile sık sık karşılaşıyoruz, yaptığımız çalışmalar sonucunda ise tıkanıklık sorunlarının %70’i yemek ve yağ artıklarından dolayıdır.

Tıkalı süzgeç giderlerine el yordamı yöntemleriyle müdahale etmek zor bir iştir çünkü tıkanıklığın meydana geldiği borular 50’lik ve çap olarak ufak olduğu için tıkanma riski diğer borulara göre daha fazladır. Süzgeç tıkanıklıklarını önlemek için kaliteli ve filtrelemesi iyi olan süzgeç modellerini tercih etmenize fayda var. Almak istediğiniz süzgeç modeli geniş ve boşluklu olmamalıdır çünkü aralardan taş vb. katı cisimler girebilir. Balkonlarda süzgecin tıkanması çoğu zaman kaçınılmaz olsa da pencere ile kapatıldığında dışarıdaki çöplerin balkona girmesi önlenmiş olur.

Süzgeç Tıkanıklığı Açma Hizmeti

Tıkalı süzgeçlerin açılması için firmamız kırmadan robot makineler ile müdahale ederek ardından kamera özelliğine sahip cihazlar ile görüntüleme yapılarak borunun içerisinde meydana gelen sıkıntılar sizlere gösterilir. Balkon, banyo ve balkon gideri fark etmeden her türlü tıkalı boruyu açarız.

Süzgeç tıkanıklığı açma işlemi zordur çünkü borunun çapı dar olduğundan dolayı kullanılabilecek yöntemlerde kısıtlı olmaktadır. Örneğin elinizi sokarak sivri bir alet ile müdahale etmek oldukça zordur. Bu nedenle çoğu birey kimyasal dökerek tıkanıklığı açmaya çalışır halbuki denediğiniz bu yöntem çoğu zaman sonuçsuz kalır. Çünkü süzgeç içerisinde biriken sular kimyasal ilacın boruya ulaşmasına engel olur bu nedenle ilaç kullanılacaksa tıkanıklık oluşmadan önce uygulanması daha etkili olur.

İşe yaramayan yöntemler ile zaman kaybetmeyin, firmamızın robotlu ve kameralı hizmetlerinden sizlerde yararlanın.

Sizi Biz Arayalım

Ekibimiz ihtiyaçlarınızı görüşmek için en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Mesajın için teşekkürler ederiz. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Bize Ulaşabilirsiniz

Tüm sıhhi tesisat, petek bakımı, kötü koku giderme, su kaçakları  ihtiyaçlarınız için buradayız!

HIZLI TESİSAT HİZMETİ: 0212 625 17 24