İstanbul Su Kaçağı

TEL: 0212 625 17 24

İstanbul Su Kaçağı

TEL: 0212 625 17 24
Su Kaçağı Tespiti su kaçağı Su Kaçağı Tespiti su kacagi su kaçağı Su Kaçağı Tespiti su kacagi

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti en sık rastlanan tesisat sorunlarının başında gelmektedir. Teknolojik gelişmeler hayatımızın her alanını etkilediği gibi farklı sektörlerdeki işletmelerin de çalışma sistemlerini etkiliyor. İşletmeler teknolojideki yeniliklerden yararlandıkları sürece gelişmekte ve sektörde ayakta kalabilmektedir. Tesisat hizmetlerinde de durum böyledir ve kendilerini teknolojik ürünlerle ve bu ürünleri kullanabilen eğitimli personelle güçlendiren firmalar sektörde öne çıkıyor. Tesisat firmamız sektörün güçlü bir ismidir ve bulunduğumuz bölgede kaliteli, hızlı ve güvenli hizmetimizle bilinmekteyiz.

Tesisat sorunlarında insanların en çok korktukları sorun her zaman su kaçakları ve sızıntıları olmuştur. Su kaçağı tespiti yapmak eski yöntemlerle çok zordu ve binalarda birçok yer kırılıp dökülerek kaçak noktası bulunmaya çalışılırdı.

İstanbul’da Kameralı Su Kaçağı Bulma ve Kırmadan, Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Yapıyoruz ve Su Kaçağı Sorununuzu Çözümlüyoruz. %100 Garantili ve Yerinde Tespit Hizmeti Sağlıyoruz.

İstanbul’da kameralı su kaçağı bulma ve kırmadan su kaçağı tespiti hizmetimizi Evre Tesisat olarak son sistem makinelerimiz ve harika kadromuzla sizlere hızlıca ulaştırıyoruz.

Su Kaçağı Nedir? Su Kaçağı Çözüm ve Diğer İşlemleri Nelerdir?

Ev, iş yerleri, okullar, alışveriş merkezleri gibi yerlerde su tesisatlarından sızan ve büyük sorunlar teşkil eden problemleri ifade edecek olursak tüm bu sorunlara yol açan tesisat problemlerine su kaçağı problemi denir. Meydana gelen su kaçağı problemlerine müdahale edilmediği takdirde yani kırmadan su kaçağı bulma işlemi yapılmadığında, sorunun yaşanmış olduğu yerin çeşitli bölgelerinde daha büyük problemler ortaya çıkabilir.

Herhangi bir yapının alt yada yan bölümlerine su sızıntıları yaşanabilir. Bu gibi durumlarda tesisat alt yapınızı veya duvarlarınızı kontrol ettirmeniz gerekir. Bizler sizlere tamda bu noktada yardımcı olmaya çalışıyoruz. Profesyonel cihazlarımızla yerinde tespit hizmeti veriyoruz.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Evinizde yada yukarıda saydığımız mekanlardan herhangi birinde iseniz ve tüm musluklarınız kapalı olduğu halde su sayacınız sürekli dönüyorsa bir yerlerde su kaçağı olduğundan emin olabilirsiniz. Su sayacınızın sürekli döndüğünü fark etmemiş olabilirsiniz. Hiç birimiz musluklarım kapalı su sayacıma bir bakayım sürekli dönüyor mu demeyiz. Fakat faturalar geldiğinde yüksek tutarları gördüğümüzde sayacın yanına kesinlikle uğrarız…

Faturalar ve sayaç dışında alt komşumuz bir gün kapımızı çalabilir banyosunun tavanının rutubetlendiği şikayetiyle bize gelebilir.

Su kaçağı olduğunda seramikleriniz arasındaki derzler renk değiştirmeye yada zeminde ister kuru olsun ister ıslak olsun yüzeye su çıkmaya başladıysa bir yerde su kaçağı olduğuna emin olabilirsiniz.

Aslını söylemek gerekirse su kaçağı varlığının tespitini duvarlarda oluşan rutubet izlerinden, ıslaklıklardan kolaylıkla anlayabilir ve tüm bu problemlerin önüne hızlı kararlar alarak geçebiliriz.

Su Kaçağı Bulma ve Kameralı Su Kaçağı Tespitinde %100 Tespit Garantisi

Profesyonel Ekibimizle Sizlere Tam Hizmet Kalitesi Sunuyoruz. Bizimle iletişime geçin.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti ve Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Su kaçağı tespitinde, duvarlarda meydana gelen nem, ıslaklık ve akıntılar büyük sorun oluşturmaktadır. Bu durumda su kaçağı tespiti yapmak oldukça zordur. Kaçağın nereden kaynaklandığı veya hangi duvardan, zeminden geldiği anlaşılmamaktadır. Kimi zaman kırmadan su kaçağı tespiti yaparken gereksiz tadilatlara girilse bile, yine de doğru kaçak tespiti yapılamamaktadır. Kırmadan su kaçağını bulmak ve kırmadan su kaçağı tamiri yapmak için tespit edilen bölgenin net olarak belirlenmesi gerekmektedir.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti İle Değerli Müşterilerimize Ekstra Maliyetler Çıkarmıyoruz.

Su Kaçağı Tespit Hizmeti  ve Su Kaçağı Bulma Hizmeti Bizim İşimiz

Aşağıda sizlere en çok uyguladığımız su kaçağı bulma yöntemlerini sıralıyoruz:

  • Termal kamera ile sıcak su kaçaklarının tespiti yapılır.
  • Boru kamerası kullanılarak görüntüleme yapılır.
  • Boruya verilen gazı izleme işlemi yapılır.
  • Boyalı su kullanma.
  • Ortamda en fazla nem bulunan bölgeyi tespit etme.
  • Manyetik cihazla alan dinleme yapmak.
  • İSKİ Su Kaçağı Tespiti

İSKİ tarafından su kaçağı tespiti yalnızca İSKİ’nin genel alanında olan bölümler için geçerlidir. Eğer su kaçağı sorununuz bina içerisinde ise tesisatçının bu sorunu çözmesi gerekir. Çünkü İSKİ bina içerisine su vermez bundan dolayı İSKİ’nin kendi alanının dışındaki bölümler veya meskenler tamamen mülk sahibi ile ilgilidir.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı tespit yöntemlerinde artık en ileri teknolojilerin kullanılıyor olması nedeni ile etrafa herhangi bir zarar verilmeyerek kolayca kırmadan su kaçağı bulma ve tamir işlemi yaparak sizlere ekstra maliyetler çıkarmamaktadır. Su kaçağı tespiti için özel olarak üretilmiş cihazları kullanarak işlemlerini gerçekleştiren profesyonel ekip, yalnızca o sorunlu bölge ile ilgili işlem yapmakta ve kısa sürede sorunun kaynağını bularak çözüm yollarını uygulamaktadır.

Kırmadan su kaçağı bulma ve tespit sorunları için sizlere destek vermek için hazır olan sitemizi değerlendirebilir gerekli bilgileri alabilir ve kırmadan su kaçağı bulma sorunuzu çözüm için destek alabilirsiniz.

Sorunun ilerleyen zamanlarda tekrarlanmasını önlemek adına en etkili yöntemler kullanılarak titizlikle gerçekleştirilen su kaçağı bulma işlemleri, mevcut ekipmanlar sayesinde kusursuz bir şekilde sona erdirilmektedir.

Birçok farklı şekilde kendini gösteren su kaçağı sorunlarına zamanında çözüm bulanmazsa ileride çok daha büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle siz de böyle bir durumda vakit kaybetmeden işin uzmanları ile görüşmeyi ihmal etmeyin.

Su Kaçağı Bulma Hakkında Aklınıza Takılanlar

Teknolojinin bu denli gelişmediği dönemlerde tesisatlar kırılarak veya yıkılarak su kaçağı bulma problemleri giderilmekteydi. Su kaçağının yerini tespit edinceye kadar tesisat kırılmaktaydı. Bu durum hem zaman kaybına yol açmakta, hem de maddi açıdan insanları zorlamaktaydı. Üstelik su kaçağı sorunu örneğin banyodayken, mutfaktaki tüm tesisat kırılıp dökülürdü ama sonunda sorunun banyoda olduğu tespit edilirdi. Bu durumda da gereksiz yere tadilatlar ortaya çıkardı. Günümüzde dahi İstanbul su kaçağı bulma ile alakalı insanların aklına takılan en büyük soru işareti, su kaçağı tespiti sırasında duvarların, parkelerin, derzlerin kırılıp dökülecek olmasıdır. Her sektörde olduğu gibi su kaçağı bulmada da teknolojinin gelişmesi ile birlikte teknolojik cihazlar kullanılmaya başlanmıştır. Teknoloji ile birlikte su kaçağı bulma yöntemleri geliştirilmiştir. Alttaki makalemizde su kaçağı bulma yöntemleri nelerdir okuyup öğrenebilirsiniz.

İstanbul Su Kaçağı Bulma ve Kameralı Su Kaçağı Tespiti

İstanbul su kaçağı bulma yöntemlerinde öncelikli olarak kaçağın meydana gelme nedeni tespit edilir ve buna göre belirlenen bölgeye kameralı su kaçağı tespiti işlemi yapılır. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra uzman ekip özverili bir çalışma sonrasında sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırmakta ve bu durumun hayatınızı olumsuz etkilemesini önlemektedir.

Kaçak Su Bulma

Kaçak su bulma işlemi için yapılan çalışmaların başında tespit işlemi gelmektedir. Öncelikle kaçak su bulma işlemi için gerekli cihazlar ile tespit yapılır ve kaçak su bulunur. Bu işlemler için ekstra bir ekipmana gerek duyulmaz mevcut ekipmanlarımız ile kaçak su bulma işlemini kolayca yapabiliriz. Bazen uğraştırıcı ve can sıkıcıda olsa tüm su kaçağı sorunlarınız için artık Evre Tesisat var.

Su Kaçak Bulma Nasıl Yapılır ?

Su kaçak bulma teknolojik cihazlar yardımıyla kırmadan dökmeden kolayca bulunur. Bu sorun ortadan kaldırmak için tesisat ekibimiz sizlere 7/24 hizmet vermek için her zaman hazırdır. Su kaçak bulma aslında su kaçağı tespiti ile aynı işlemler sonucunda bulunur.

Su Kaçak Tespiti Kim Yapar ?

Su kaçak tespiti İstanbul ilinde genelde su kaçağı tespitçiler ve tesisatçılar yapar. Tesisatçıların ellerinde bulunan kamera vb. tespit cihazları vasıtasıyla su kaçak tespiti işlemleri artık günümüzde kolayca yapılmaktadır. Su kaçak tespiti yaptırmak isteyen müşterilerimiz. Bizlere ulaşarak hem bilgi alabilirler hem de su kaçağı sorunlarını teknik destek ekibimizle çözebilirler.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

– Kamera ile su kaçağı bulma yöntemi en etkili ve kesin çözüm sunan bir kaçak bulma yöntemidir. Bu yöntem ile kameralar giderlere salınır ve tüm giderler dolaştırılarak boruların sağlamlığı ve deforme olup olmadığı kontrol edilir. Delik ve kaçak olan yer tespit edilerek çalışma daha geniş alanlara yayılmadan tamamlanır. Böylece nokta atışı yapılmış olunur.

– Termal kamera yöntemi de oldukça başarılı yöntemler arasında yer almakta. Bu yöntem her ne kadar gidere salınan kamera yöntemi kadar başarılı olamasa da, yine de bilinen etkili yöntemlerden biri olmaktadır. Termal kamera ile mekânlar kontrol edilir ve ıslak olan zeminler termal kamera sayesinde tespit edilir.

– Su kaçağında kullanılan son teknoloji yöntemlerden bir diğeri de akustik dinleme yöntemidir. Bu yöntemde özel cihazlar ile kaçak olduğu düşünülen mekânlar dinlenir. Yüksek ses tespiti sayesinde, kaçak olan yer tespit edilir ve tamir edilir.

– Bilinen diğer klasik ve günümüzde kullanımı neredeyse son bulmakta olan yöntemler ise, tüm tesisatı kırmak ve nemlenme meydana gelen alanların direk olarak kırılmasıdır.

Kaçak Su Tespiti Nasıl Yapılır?  ve Su Sızıntısı Tespiti Nasıl Giderilir?

Kaçak su tespiti yapmak için öncelikle gerekli kamera ekipmanlarına ihtiyaç duyulur. Kamera ile nemlenen bölüm incelenerek gerekli tespit çalışması yapılmaya başlanır. Kaçak su tespiti için gerekli olan ekipmanlar firmamız bünyesinde mevcuttur.

Noktasal Su Kaçağı Bulma ve Tespiti Sonrası Bakım Onarım Çalışması

Su sızıntısı tespiti nasıl yapılır aşağıda birlikte takip edelim…

1- Sızıntının çıkabileceği bölümler tespit edilir.

2- Belirlenen bölümler kamera veya diğer ekipmanlar ile detaylı incelenir.

3- Detaylı olarak incelenen bölümlere tesisat ekibimiz tarafından ufak müdahaleler edilir.

4- Bazı durumlarda tesisat ekibimiz tarafından kırma işlemi yapılabilir.

Sonuç olarak su sızıntısı tespiti yapılan bölümler onarımdan geçirilerek su sızıntısı sorununuz ortadan kaldırılmış olur.

Su Kaçağı Teknolojik Ekipmanlar ile Nasıl Tespit Edilir?

Firmamız eski yöntemleri kullanarak çalışmamakta yeni metotlar ve yeni yöntemler geliştirerek hizmet vermektedir. Deneyimli ve eğitim almış uzman ekiplerimizce yeni yöntemler ve modern teknolojik cihazlar kullanılarak kırmadan su kaçağı tespiti çok rahat bir biçimde anlaşılabilmektedir. Cihaz olarak ekibimiz personelleri akustik ses dinleme cihazı ya da görüntülü tespit yapan cihaz kullanmaktadırlar.

Bu sayede sorunu çok kısa bir süre içerisinde çözmektedirler. Gereksiz duvar kırma ve tadilat sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Nokta olarak kaçak tespiti hem daha hızlı ve güvenilir onarım yapılmasını sağladığı gibi, daha az maliyetle sorunu çözmektedir.

Özetle bir mekanda en son karşılaşılması istenilen problemlerden biri su kaçağı problemleridir. Çünkü mekanlarda oluşan su kaçakları ciddi anlamda maddi zararlara yol açmaktadır. Eski su kaçağı bulma yöntemleri kullanıldığında ise hem işlemler zorlu olmakta, hem de aksine daha fazla maddi zararlar yaşanmaktadır. Bu durumda size en büyük tavsiyemiz su kaçağı bulma yöntemleri bir hayli farklılık gösterdiği için mutlaka işinin ehli bir usta eşliğinde ve uzman bir ekiple çalışmanız gerekmektedir. Evre Tesisat olarak tüm kadromuz ile sizlere su kaçağı bulma sorununuzda kırmadan su kaçağı tespiti ve sonrasında kırmadan su kaçağı tamiri son sistem makinelerimiz ve harika kadromuzla hizmet vermek için hazırız.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti ve Su Kaçağı Bulma Hizmet Bölgelerimiz;

İstanbul’un Avrupa Yakasındaki tüm semtlerine hizmet veriyoruz. Bizleri arayan müşterilerimiz bulundukları bölgeyi bize tarif etmeleri durumunda hızlıca servisimiz sorunun olduğu yere doğru harekete geçmektedir. Başlıca Bölgelerimiz; Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ve kırmadan su kaçağı tespiti Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu’nda kaliteli hizmet vermekteyiz.

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır ?

Su kaçağı tespiti ve tamiri özel cihazlarla birlikte noktasal olarak olarak bulunur ve gerek görülürse bulunan su kaçakları tamir edilir.

İstanbul Su kaçağı tespiti üstün teknolojili cihazlarımızla yaptığımız noktasal olarak belirleme şekline denir.

Bulunan su kaçağı bölgelerine yapılan her türlü minik kırım işlemleri ve tespit işlemlerine su kaçağı tamiri denir. Su kaçağı tespiti ve tamiri ekiplerimiz tarafında uygun maliyetlerde yapılmaktadır.

Tamir durumu olmayan işlemlerde genel tesisat bakımı ile sizleri yüksek maliyetli işlemlerden kurtarıyoruz.

Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

Tesisatta su kaçağını anlamak için ilk yapmanız gereken tüm muslukları kapatıp su sayacının dönüp dönmediğini kontrol etmek olacaktır.

Diğer bir su kaçağını anlamanın yöntemi ise alt komşu duvar yüzeylerini incelemek olacaktır çünkü duvar yüzeyleri eğer nemli ise su kaçağı sorunu ile karşı karşıyasınız demektir.

Steteskop İle Su Kaçağı

Stetoskop genellikle doktorların kullandığı sesleri daha iyi şekilde algılamaya yarayan bir hassas ses dinleme aygıtıdır. Bu alet yardımı ile evde kendiniz su kaçağı tespiti için ön analiz yapabilirsiniz. Öncelikle bazı noktalara dikkat etmeniz gerekebilir. Bu noktalara dikkat ettiğinizde su kaçağını rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken ilk önemli konu kaçağın noktasal olarak tespitidir. Bu aygıt ile noktasal olarak su kaçağı tespiti yapmanız mümkün olabilir. Fakat cihazı sağlıklı kullanmanız ve sonuçları iyi yorumlamanız gerekir. Diğer önemli konu ise bazı durumlarda yanlış bilgilere ulaşabilirsiniz. Tam anlamıyla doğru noktasal tespit noktasını bulamayabilirsiniz.

Bu da ek maliyetlere sebep olabilir. Siz de bu iki konuya dikkat ederek stetoskop ile su kaçağı tespiti evde yapabilirsiniz.

Sizi Biz Arayalım

Ekibimiz ihtiyaçlarınızı görüşmek için en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Mesajın için teşekkürler ederiz. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Bize Ulaşabilirsiniz

Tüm sıhhi tesisat, petek bakımı, kötü koku giderme, su kaçakları  ihtiyaçlarınız için buradayız!

HIZLI TESİSAT HİZMETİ: 0212 625 17 24