İstanbul Petek Temizleme

TEL: 0212 625 17 24

İstanbul Petek Temizleme

TEL: 0212 625 17 24
Petek Temizleme petek temizleme Petek Temizleme blog power flushing petek temizleme Petek Temizleme blog power flushing

Petek Temizleme

Pektekleriniz ısınmıyorsa , bunun en büyük sebeplerinden biri, düzenli petek temizleme işleminin yapılmamasıdır. İstanbul Avrupa Yakası Evre Tesisat petek temizleme olarak peteklerinizin bakımını yaptırmanızı öneririz. Petek temizliği yapabilmeniz için profesyonel ekiplerden destek almalısınız. Kalorifer petekleri içerisinde zamanla oluşan kirler, ısıtma kalitesini düşürdüğü gibi kombinin çalışmasını etkiler. Genellikle kombilerde oluşan arızalar , peteklerde biriken kireç ve tortuların pompaya gitmesiyle oluşur. Petek temizleme istanbul, kalorifer peteklerinin temizlenmesi size her yönden fayda sağlayacağını iddaa etmektedir. Çünkü petek temizliğinin önemli faydası ise, ısınma maliyetleri düşmektedir. Ayrıca petek temizlik işlemi uzun yıllar boyunca sisteminizi daha sağlıklı kullanabilmenizi sağlayacaktır. Cihaz ve kimyasal aracılığıyla yapılan bakımların daha etkili sonuç vermesinin yanı sıra, petek temizleme fiyatları daha uyguna gelecektir.

İstanbul petek temizleme ve petek temizlik fiyatları hakkında bilgi almak için EVRE Tesisat firmamızdan yardım alabilir uzman ekiplerimize petek bakım ve temizliklerini yaptırabilirsiniz.

İstanbul Petek Temizleme Neden Yapılmalıdır?

  • Petek temizleme çalışması yapıldığında peteklerin daha çabuk ısınması sağlanmış olur.
  • Kombi, daha az doğalgaz harcayarak daha fazla ısı üretmiş olur.
  • Peteklerin ömrü uzamış olur.
  • İstanbul petek temizleme çalışması yapılmadığı zaman, peteklerdeki tortular peteklerin çürümesine sebep olur.
  • İstanbul petek temizliği sayesinde, kalorifer tesisatındaki boruların bakımı da yapılmış olur.
  • Petek temizliği İstanbul da yapılırken kombinin de ömrünün uzamasına sebep olmaktadır.Petek temizliği önemsiz gibi görülen ancak ihmal edilmemesi gereken bir bakım çalışmasıdır. Çünkü kombi tesisatı her kış çalıştığı için zamanla sorun çıkarmaya başlayacaktır. Özellikle belirtmemiz gereken bir durum da kombi bakımı ile petek temizliği aynı şey değildir. Bu iki çalışma sıkça birbirine karıştırılmaktadır. Kombi bakımı, kombi servisi tarafından sadece kombinin aksamlarını kontrol etmek için yapılan bir çalışmayken, petek temizliği kombi tesisatının tamamının bakımını yapmak demektir.

İstanbul Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır?

  • Peteklerin altı ısınmıyorsa petek temizliği yapılmalıdır.
  • Peteklerin bazıları ısınıyor bazıları ısınmıyorsa petek temizleme yapılmalıdır.
  • Kombiyi yüksek derecede çalıştırmanıza rağmen petekler ısınmıyorsa kalorifer petek temizliği yapılmalıdır.
  • Peteğin bazı bölgeleri soğuksa bazı bölgeleri de sıcaksa kombi petek temizleme yapılmalıdır.

Peteklerin Altı Neden Isınmaz?
İstanbul da peteklerin altı neden ısınmaz? Sorusu çok sık gündeme gelen bir sorudur. Çünkü İstanbul ilinde kalorifer tesisatında en sık karşılaşılan sorunlardan biri de peteklerin üstü sıcak altı soğuk olmasıdır.

İstanbul’da peteklerin altı ısınmıyor olmasının sebebi peteğin içinde tortu birikmiş olmasıdır. Bu tortular peteklerin iç kısımlarının aşınmasından kaynaklanır. Kombi çalışırken suyu peteklere gönderir ve peteklerdeki suyu da çeker bu döngüde peteğe gelen suyun basıncı yüksektir. Yani giden suya göre daha yüksek bir basınca sahiptir.

Kombiden gelip peteğe giren su, peteğin iç çeperine sürtünerek aşınmaya sebep olur. Ayrıca metalden yapılmış olan petekler suyun etkisi ile pas tutmaktadır. Bu pas tabakası yine suyun etkisi ile sökülüp peteğin tabanına düşer ve orada birikmeye başlar.

Peteğin tabanında tortu biriktiği için bu kısma su giremez ve peteğin altı soğuk kalır. Hatta ilerleyen zamanlarda, bu tortular sebebi ile peteğin içine giren su tekrar çıkamaz. Yani kombiden gelen su, peteği dolaşıp tekrar kombiye dönmesi gerekirken peteğin dibindeki tortulardan dolayı peteğin içinde soğuyup kalır ve zamanla o petek hiç ısınmaz.

Sizi Biz Arayalım

Ekibimiz ihtiyaçlarınızı görüşmek için en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Mesajın için teşekkürler ederiz. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Bize Ulaşabilirsiniz

Tüm sıhhi tesisat, petek bakımı, kötü koku giderme, su kaçakları  ihtiyaçlarınız için buradayız!

HIZLI TESİSAT HİZMETİ: 0212 625 17 24