İstanbul Logar Temizleme

TEL: 0212 625 17 24

İstanbul Logar Temizleme

TEL: 0212 625 17 24
Logar Temizleme Logar Temizleme logar temizleme 1024x400 Logar Temizleme Logar Temizleme logar temizleme 1024x400

Logar Temizleme

İstanbul kanalizasyon borusu açan firma olarak kanalizasyondaki tıkanıklıkları robot kullanarak ve borulara zarar vermeden tıkanıklık açma hizmeti sunarak açmaktayız. Kanalizasyon denilince aslında aklımıza ilk olarak yollarda bulunan rögar kapaklarının altındaki şehir kanalizasyonları gelir. Ancak bunlardan ayrı olarak evlerimizdeki atık su borularını şehir hattına bağlayan bina içi kanalizasyon boruları da vardır. Bizim burada bahsedecek olduğumuz borular bunlardır.

Zaten ana hattaki kanalizasyon şehir hattı olduğu için buradaki tıkanma, taşma, boru patlaması gibi tesisat işlerine belediye hizmetleri bakmaktadır. Ancak evlerimizdeki kanalizasyon boruları bizlerin mesuliyetindedir. Bu sebeple bir tıkanma yaşadığınız zaman modern ekipman kullanan tesisatçılar çağırmanızı salık veririz. Kanalizasyon açmak için kullanılan ekipman oldukça pahalı olduğu için her tesisat firmasında bu ekipmanlar bulunmaz. Robotla kanalizasyon borusu açma hizmeti veren firma olarak elimizde mevcut olan ekipmanlarla tıkanıklıkları kolayca açmaktayız.

Kanalizasyon Tıkanması
Kanalizasyon boruları evlerimizdeki atık su borularından daha geniştir. Bu sayede kolay kolay tıkanmazlar. Ancak uzun zaman boyunca kullanıldıktan sonra bazı atıklar boruların çeperlerinde birikip borunun çapını daraltarak tıkanmaya sebep olabilirler. Böyle bir durumda genellikle su taşması binanın en alt katındaki dairede görülecektir.

Bazı tıkanıklıklar ise maalesef yanlış döşenmiş borulardan dolayı olmaktadır. Eğimi eksik verilen, kotları düzgün ayarlanmayan ya da ek yerleri düzgün döşenmeyen borular büyük sorunlara yol açarlar. Bu durumda maalesef geriye dönük tesisat yapmak masraflı olabilmektedir.

Tıkalı Kanalizasyonun Açılması
Tıkalı kanalizasyonu açmak için kanalizasyon açma robotu ve kameralı sistem kullanılır. Ustalarımız kanalizasyon borularına kamera yollayarak öncelikle tıkanıklığın nerede olduğunu tespit eder. Daha sonrasında kanal açma robotu kullanarak tıkanıklığı açarlar. Gerekli görülürse jet yıkama motoruyla ve tıkanıklık açma robotunun keskin uçlu bıçakları kullanılarak borunun çeperlerinde birikmiş olan atık tabakası da temizlenir. Borunun çeperlerinin temiz olup olmadığı daha sonra kamera ile kontrol edilir. Kamera kullanmayan firmalar genellikle küçük firmalardır veya bağımsız çalışan tesisatçılardır. Kanal açma makineleri evlerde kullandığımız pimaş açma makinelerine göre çok daha pahalı oldukları için her tesisat firmasında bulunmazlar. Biz elimizdeki robot yardımıyla elli metreye kadar olan tıkanıklıkları açabilmekteyiz.

Kayıp Logar Bulma

Binaların kullanımından ve logarların temizlenmemesinden kaynaklanan logar dolma olaylarında logarın açılıp temizlenmesi gerekir. Eski binalarda çoğu zaman logar yeri unutulmuştur yada üstü kapatılmıştır. Temizlenmesi için kayıp olan logar yerinin bulunması gerekmektedir. Bu durumda dedektör ve görüntülü sistem ile yer bulma cihazı devreye girer.

Logar yeri bulma
Konumuz logar olunca kayıp logar yeri tespiti, logar bulma, gizli logar bulma, kayıp logar kapağı bulma ile ilgili öncelikle bilgi sahibi olalım üzeri toprakla kapatılmış binaların önünde bulunan lağım çukuru (logar kapağı) tespitlerini görüntülü sinyal gönderen kameralar yardımı ile bulmanız size zamandan ve maddi açıdan kolaylık sağlayacaktır. Borunun gidiş yolunu izleyerek logara doğru ilerleyen görüntülü cihazlar kanalizasyon hattı boyunca ilerler. Yerini bilmediğiniz logarın içine girerek  aşağıdan yukarıya doğru sinyalizasyon sisteminden yararlanarak sinyal göndermeye başlar. Gönderilen bu sinyalin aynı frekans ayarında olan yer tespit cihazı dahilinde gizlenen veya kayıp logarın kapağı bulunmuş olur. Bu sayede yorulmazsınız boş yere paranız gitmez ve fazladan kaba taslak zemin kırılmamış olur.

Sizi Biz Arayalım

Ekibimiz ihtiyaçlarınızı görüşmek için en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Mesajın için teşekkürler ederiz. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Bize Ulaşabilirsiniz

Tüm sıhhi tesisat, petek bakımı, kötü koku giderme, su kaçakları  ihtiyaçlarınız için buradayız!

HIZLI TESİSAT HİZMETİ: 0212 625 17 24